آوای مرگ

تا به حال آوای مرگ جوجه های رنگ شده را شنیده اید؟

صدای جیک جیک معصومانه ی آنها در کنار خیابان های گرم و کثیف

 از بین آلودگی های خفه کنند در گوشمان طنین می اندازد

آنها آوای مرگ را سر می دهند

آنها تا مرگ دوان دوان پیش می روند

در همین چند روزه زندگی شان چه ها که نکشیده اند

پدرم می گفت دیده است در کهریزک

همین آشغال دانی خارج تهران

یک کامیون آمد و جوجه های زنده را مانند شن و ماسه میان زباله ها خالی کرد

و آنها آنجافریاد می زدند

و جیک جیک هایی از روی بی پناهی و ترس سر میدادند

و در بین زباله ها منتظر مرگ شدند

این است انسانیت ما 
 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 خرداد 1391    | توسط: farzad    |    |
نظرات() 

جوجه رنگی

به غیر از مضراتی که این رنگ برای جوجه ها داره تا حالا فکر کردین اونا تو این لحظه تا چه حد وحشت زده شدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 خرداد 1391    | توسط: farzad    | طبقه بندی: فیلم حیوانات،     |
نظرات() 

حشره ای به شکل میگو

حشره‌ای جدید شبیه میگو
دانمشندان در غاری در جنوب شرقی ایالت نیومکزیکو در آمریکا و در چند کیلومتری پارک ملی حفره‌های کارلزبد حشرات جدیدی شبیه به میگو کشف کرده‌اند

به گزارش مهر، جیم گودبار از دفتر مدیریت زمین و کارشناس ارشد گفت: حشرات جدید تازه کشف شده از گونه دوجورپایان تا پیش از این ناشناخته بودند.

این حشرات نابینا بوده، حدود یک سانتیمتر طول داشته و نیمه شفاف هستند. این دوجورپایان در یک چشمه زیرزمینی داخل غاری که حدود 24 متر از سطح زمین فاصله دارند کشف شدند. این غار پیشتر نیز مورد بررسی قرار گرفته بود اما این نمونه‌ها تا پیش از آن از آب بیرون نیامده بودند تا اینکه یک تحقیقات زیست شناختی به عنوان بخشی از طرح توسعه معدن پوتاس انجام شد.

گودبار و سایر محققان غار اعلام کردند: جدا از پرتاب موشک به فضا، اعماق زمین یکی از کشف نشده‌ترین مرزهای بشر به شمار می‌رود. از این رو قرار است بررسی‌های بیشتری در این رابطه انجام شود.

این حشره جدید تاکنون نامگذاری نشده است اما مقامات اظهار داشتند که این حشرات با ژن‌های پارابوگیدیئلا (Parabogidiella) که برای نخستین بار در سال 1980 توسط جان هولسینگر با همکاری دپارتمان علوم زیستی دانشگاه اولد دومینیو در ویرجینیا کشف شده همراه بوده است.

دانشمندان درحال حاضر اطلاعات اندکی درباره این گونه جدید دارند و درحال حاضر حدس‌هایی درباره این می‌زنند که این حشرات گوشتخوار هستند یا از باکتری‌ها، مواد معدنی و یا گیاهان تغذیه می‌کنند.

مبنع:همشهری آنلاین

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391    | توسط: farzad    |    |
نظرات() 

برترین تصاویر دنیای زیر آب در سال ۲۰۰۹

مشت‌زن ریزه میزه


خرچنگ‌های مشت‌زن (لیبیا تسلاتا) در بوناکن، مانادو، سولاوسی شمالی، اندونزی یافت می‌شوند و برای مراقبت از خودشان در زیر مرجانهای سخت زندگی می‌کنند. در این تصویر، این خرچنگ‌ها چند شقایق دریایی را در چنگالهایشان گرفته‌اند. خرچنگ‌ها بازوهای گزنده خود را در مقابل مهاجمان تکان می‌دهند.
این تصویر از مارچیون گیاکومو، برنده بهترین جایزه این برنامه شد.

فرشته فرانسوی

فرشته‌ماهی فرانسوی (با نام علمی پوماکانتوس پارو) در سواحل وایت کی لارگو در فلوریدای آمریکا یافت می‌شود. این تصویر را اوان دی‌الساندرو در حالی که بخشی از تحقیق مدرسه‌اش را انجام می‌داد، گرفته است. این عکس برنده جایزه بهترین تصویر در رده میدان دید باز شد.

خوش‌رنگ و نگار


بلنی با نام علمی اسکارتلا کریستاتا در سواحل استوایی اقیانوس اطلس یافت می‌شود. این تصویر را جودی تونسند در ورث‌لیک فلوریدای آمریکا تهیه کرده و برنده جایزه سوم رده ماکرو شده است.

سفید و قرمز


این اسب دریایی کوتوله در دیواره لابستر، روستای آبی سیپادان در جزایر مابول، بورنئو و مالزی زندگی می‌کند. این اسب دریایی فقط یک سانتی متر درازا دارد و روی مرجان‌های پنکه‌مانند زندگی می‌کنند. اما بافت بدن آنها از بافت خانه‌شان تقلید می‌کند و تشخیص آنها را از همدیگر تقریبا غیرممکن می‌سازد. ویکی کوکر با این تصویر برنده، جایزه نخست رده ماکرو این رقابت شد.

نهنگ و همراهانش


توماس کریز با ثبت این تصویر از نهنگ‌های اسپرم جوونیل در غرب هاوایی، مقام سوم عکس‌برداری در بخش میدان دید باز را بدست آورد. این تصویر در 16 کیلومتری غرب کنا و صبح‌گاه گرفته شد. در آن زمان، دو دسته نهنگ اسپرم (نوعی نهنگ با سر بزرگ) با پنج یا شش نهنگ در هر دسته شنا می‌کردند.
یک دوجین ماهی چسبنده نیز به این نهنگ چسبیده‌اند. نهنگ‌های بالغ، یک یا دو ماهی چسبنده بیشتر دارند که ممکن است به سبب توانایی آنها در رسیدن و شیرجه زدن به ژرفای بیشتر باشد.

هشت‌پای استوایی


این اسکوید مرجانی دریای کارائیب (با نام علمی سپیوتوثیس سپیودئا) در بونایر، آنتیلز هلند زندگی می‌کند. این عکس جین کینز از این اسکویید اژدر شکل، برنده مقام دوم بخش پرتره حیوانات دریایی و ماهی‌ها شد.

پدر مهربان


آرواره‌ماهی نر (نام علمی: اپیستوگناتوس ماکروگناتوس) در ساحل ریویرای فلوریدا به تصویر کشیده شده است. آرواره‌ماهی نر، تخم‌های درحال باز شدن را در دهانش نگه می‌دارد تا زمانی که بچه ماهی‌ها سر از تخم درآورند. آنها در زیر پناهگاهی از شن، صخره و خرده مرجان ساکنند.
این تصویر را استیون کاواکس، برنده جایزه نخست در بخش پرتره حیوانات دریایی یا ماهی گرفته است.

خطرناک‌ترین صیاد دریایی


کوسه سفید اقیانوس (با نام علمی کارچارهینوس لانگیمانوس) در جزیره کت در باهاماس؛ بزرگ‌ترین صیاد آب‌های آزاد است. جمعیت این کوسه‌ها اخیرا به شدت کاهش یافته است. نیل هامرشلاگ، با این عکس نفر اول این رقابت و نفر سوم بخش دانش‌آموزی شد.


منبع:خبر انلاین

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391    | توسط: farzad    | طبقه بندی: عکس حیوانات، مطالبی در مورد حیوانات،     |
نظرات() 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات